لیوان پر

 
نویسندگان
آرام
رها

 

آرشيو مطالب
دی ۱۳۹۳
آبان ۱۳۹۳
شهریور ۱۳۹۳
خرداد ۱۳۹۳
اردیبهشت ۱۳۹۳
اسفند ۱۳۹۲
بهمن ۱۳۹۲
آذر ۱۳۹۲
آبان ۱۳۹۲
مهر ۱۳۹۲
شهریور ۱۳۹۲
تیر ۱۳۹۲
خرداد ۱۳۹۲
اردیبهشت ۱۳۹۲
فروردین ۱۳۹۲
اسفند ۱۳۹۱
بهمن ۱۳۹۱
دی ۱۳۹۱
آذر ۱۳۹۱
آبان ۱۳۹۱
مهر ۱۳۹۱
شهریور ۱۳۹۱
مرداد ۱۳۹۱
تیر ۱۳۹۱
خرداد ۱۳۹۱
اردیبهشت ۱۳۹۱
فروردین ۱۳۹۱
اسفند ۱۳۹۰
بهمن ۱۳۹۰
دی ۱۳۹۰
آذر ۱۳۹۰
آبان ۱۳۹۰
مهر ۱۳۹۰
شهریور ۱۳۹۰
مرداد ۱۳۹۰
تیر ۱۳۹۰
آرشيو

 

پیوند ها
عرفان نظر آهاری
هشت کتاب
قیصر امین پور
فریدون مشیری
دکتر علی شریعتی
ری‌را — کتاب‌خانه‌ی آزادِ فارسی
دانلود کتاب های صوتی

 

 امكانات جانبي
RSS 2.0  
 

فیزیوتراپی و دردهای کمر و پا

کمردرد مکانیکی :

کمردردهای مکانیکی از شایعترین نوع کمردردها می باشد . این گونه دردها هنگامی ایجاد می شوند که مفاصل در وضعیتی نامناسب قرار گیرند . در این حالت بافت نرم اطراف آنها تحت کشیدگی زیاد قرار گرفته دردناک می شوند . دردهای مکانیکی ، معمولاً عمل طبیعی ستون مهره ها ، دیسک بین مهره ها و بافت نرم اطراف را دچار اختلال می سازد . در حال حاضر نظر اکثر متخصصین پزشکی و فیزیوتراپی بر این است که ورزش درمانی و اصلاح وضعیت های نادرست سبب بهبود این گونه کمردردها می شود .

*


ورزش مناسب درکمردد

 

 * کمرددارگانیک :

کمردرد ارگانیک ضایعاتی هستند که در اثر اختلالات مادرزادی ستون فقرات بوجود می آیند . علاوه بر این در مواردی نیز درد احشاء شکمی مانند کلیه ها ، دستگاههای تناسلی و ... به ستون مهره ها منتقل شده و به صورت کمردرد بروز می کند که در این گونه موارد ورزش در درمان مبتلایان به کمردرد مفید واقع نمی شود. لذا توصیه می شود که قبل از تشخیص دقیق از ورزشهای سنگین خودداری کنید.

 توضیحات سیستم ها و عواملی که بیشتر باعث کمر درد میشوند

امروزه بندرت افرادی دیده میشوند که از درد کمر رنج نبرند حتی بسیاری از پزشکان و تقریبا تمامی ورزشکاران که نرمشها و حرکات بدون اصول و علم را تمرین میکنند به این درد و دردهای مشابه مبتلا میباشند ، عده ای از افراد از قبل کمر درد داشته اند اما عده ای بتازگی دچار کمر درد شده اند و هر کسی نیز طی عوامل و شرایط متفاوتی دچار این عارضه میشود که هر چه وقت بیشتر اجازه دهد بیشتر برایتان توضیح داده و تمرینات همچنین داروهای تاثیر گذار واقعی را تعلیم خواهم داد خلاصه کمردرد نوعی کسالت است که باعث رنج دائمی میشود اما عزیزان من نگران نباشید تا استاد ابراهیم مقدسی نمرده و سالم هست هر چه در حد توان داشته باشد و ازهر نظر از کمک کردن دریغ نخواهد کرد

 

عرق کردن سپس در معرض هوای سرد قرار گرفتن

زیاده روی در استفاده از نیروی جنسی

جابجایی اشیا سنگین به طرز غلط

راه رفتن و دویدن و پرشهای غلط

نرم بودن بیش از حد مهره ها

حرکات و چرخشهای ناگهانی

دراز کشیدن بصورت غلط

نشستن به صورت غلط

گاهی اختلالات روانی

و...

آیا تا کنون دیده اید وقتی جایی را جارومیزنید بعد از اتمام ان قسمت وقتی میخواهید بلند شوید یک فشار و درد  در ناحیه کمر احساس میکنید و یا وقتی از خواب بیدار میشوید به هنگام بلند شدن درد کمر احساس میکنید همچنین ممکن است بعضی ها وقتی به جلو خم میشوند درد و یا وقتی به عقت میپیچند یا خم میشوند احساس درد دارند همچنین اکثر آقایان بعد از سکس بخصوص در جوانی دچار کمر درد میشوند که این قسمت را دیگر توضیح نمیدهم و مراجعه شود به قسمت مکانیسم جنسی وبلاگ اولم و در مورد خانمهای محترم که در دوران قاعدگی درد خفیف یا شدیدی در کمر خویش دارند و اتفاقا اکثر خانمهای عزیز در این وضعیت بحرانی و آن هم در شرایط بسیار تلخ دچار میشوند حتی بعضیها ممکن است زمینگیر شده یا روانه بیمارستان شوند و آن مدتها را در حالت استراحت و درازکش بسر برند اما من سعی میکنم این قسمتها را تا میتوانم زیادتر توضیح دهم و کمتر از اصل موضوع دور شوم.

 

علائم کمر درد :

در قسمت پایین مهره ها یعنی زیر آخرین دنده ظاهر میشود. این درد گاهی در طرفین مهره ها و بعضی اوقات روی مهره ها و گاهی در فواصل مهره ها ظاهر میشود و ممکن است به شکل چنگ شدن فشار دائمی سوزش سفتی و سختی و یا دردهای معمولی ظاهر شود . بدترین نوع این درد بشکل قولونج ظاهر میشود که مشهورترین آن همان قولونج کلیوی است درد کمر ممکن است دائمی یا موقتی باشد و همیشه درد وجود داشته باشد و یا فقط در روزهای معین که گاه و بیگاه ظاهر گردد . علائم کمر درد دارای علل بسیاری است و شرح تمام علتهای آن در این بحث مختصر نمیگنجد ولی من سعی میکنم مهمترین آنها را گفته و سپس مهمترین تمرینات را ارائه دهم.

 

در بعضی مواقع کلسیم خون کم میشود و استخوانها نرم میشوند و ایجاد کمر درد مینماید در این صورت باید از مواد کلسیم دار استفاده کرد یا با دستور پزشک معالج کلسیم تزریق کرد

 

رماتیسم مهره : وقتی مهره های کمر به روماتیسم دچار میشوند کمر درد ظاهر میشود . معمولاروماتیسم مهره ها در اوایل درد شدیدی ندارد ولی بعدها وقتی مزمن شد دردش بیشتر میشود . از خصائص رماتیسم مزمن مهره ها کمری است که دردش همیشگی است . اگر از چنین مهره هائی عکس برداری کنند در طرفین مهره ها زوائدی برجسته شبیه به نوک کلاغ یا طوطی دیده میشود که از علائم مشخص رماتیسم مهره های کمر است.

 

سل مهره ها : سل مهره ها نیز باعث کمر درد میشود ولی بر خلاف رماتیسم درد سل مهره ها در اوایل زیاد جلب توجه نمیکند و فقط به شکل کوفتگی و خستگی ظاهر میشود و بعد ها وقتی سل مهره ها را از بین ببرد یکی دو مهره در هم فرو رفته و یکی میشود . در همین موقع قوزی کم و بیش بر جسته در محل مهره ظاهر مشود و اگر همین ایام در صدد معالجه بر نیایند قوز بیشتر شده و اغلب از طرفین آن دمل های بزرگی هویدا میشود.

 

در رفتگی باشت بین مهره ای : مهره های ستون فقرات توسط باشت های غضرفی کوچکی از هم جدا میشوند بواسطه این باشت ها حرکات مهره ها بطور خفیف روی هم امکان پذیر است .

بعضی اوقات در اثر فشار زیاد و یا حرکت ناگهانی کمر یکی از این باشت ها از جای خود خارج شده و بیکی از طرفین متمایل میشود و علاوه بر مرض سیاتیک که بحث جداگانه ای دارد باعث کمر درد نیز میشود.

این کمر درد معمولا دائمی نیست و گاه و بیگاه ظاهر میشود بخصوص هر وقت در این باشت منحرف التهابی پیدا گردد.

 

قولنج کلیوی : میدانید که در دو طرف ستون فقرات دو عضو لوبیایی شکل بنام کلیه وجود دارد که کارشان ترشح ادرار و خارج سموم خون از بدن است . بعضی اوقات در اثر تغییر ترکیبات ادرار و التهاب ورم کلیه املاحی که از ادرار بصورت محلول وجود دارد در کلیه رسوب کرده و تبدیل به سنگ میشود و این سنگ بعدها وقتی بخواهد از راه مجرای خروج ادرار بیرون امده باعث درد های شدیدی میشود که همان ترشح کلیوی معروف است و بصورت کمر دردهای ناگهانی و طاقت فرسا ظاهر میگردد .

 

ورم اعصاب طرفی : از طرفین هر مهره در عصب که به نخاع شوکی مربوط است خارج میشود و هر گاه این اعصاب ورم کرده یا ملتهب شوند و یا فشاری روی انها وارد آید باعث پیدایش کمر درد میگردد.

 

چنگ شدن عضلات : عضلات ناحیه کمر اغلب مبتلا به التهاب شده و باصطلاح (میسوزیت) میگیرند که آنها نیز به نوبه خود باعث کمر درد میشوند . ممکن است این عضلات به ناگاه چنگ شده و منقبض گردند که در ان صورت باعث کمر درد ناگهانی میگردد.

 

سلولیت : ممکن است پوست و انساج زیر ان در ناحیه کمر متورم گردند در انصورت باز انسان به کمر درد مبتلا میشود . منتها این کمر درد عمیق نیست.

 

سل مفصل ران : سل مفصل ران و بیماریهای لگن خاصره ممکن است همراه با کمر درد باشند.

 

کمر دردهای خانمها : کمر دردهای زنان اهمیت بسزایی دارد و جا دارد آنرا بطور مستقل تعلیم دهم ولی باید بگویم که اصولا بیماریهای خانم ها دستگاه جنسی آنها و ناراحتیهای آنها و بد کار کردنشان اغلب با کمر درد همرا است بنابراین اگر خانمی کمر درد دارد باید قبل از هر چیر متوجه دستگاه تناسلی او شد .

 

کمر دردهای اقایان : علاوه بر موارد بالا برای دستیابی به توضیحات بیشتر به قسمت مکانیسم جنسی این وبلاگ مراجعه شود www.ebrahimmogadasi.blogfa.com

 

درمان :

در این قسمت ما داروهای کاملا موثر و بعضی حرکات لازم جهت نشستن همچنین خوابیدن و بعضی تمرینات جهت از بین برن درد کمر و از طرفی قوی و منعطف کردن کمر که توسط خودم و شاگرد عزیزم اجرا شده اند با ارائه تصاویر و توضیحات مختصر در اختیار شما عزیزان قرار داده خواهند شد

اگر بعد از مدتی کوتاه هیچ جوابی نگرفتید حتما به پزشک مراجعه کنید چرا که در بعضی موارد خدایی نکرده ممکن است دنده ها و یا دیسک مهره ای شما دچار سایش شده باشد و یا بر اثر فشار له شده باشد .

http://azhamehchiz.persianblog.ir

پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۸/۰۵ |

 
 

انگيزه هر نوشتني دوستي است. پشت هر متني،هر کتابي، يک دوست پنهان است. حتي اگر يک نويسنده مبارز هنگام نوشتن برشي از جامعه را در نظر داشته بگيرد و مخاطبين زيادي را در نظر داشته باشد، در وهله اول براي يک دوست مي نويسد.

 

موضوعات
شعر
موفقیت
دل نوشته
ورزش و تغذيه
فلورانس اسکاول شین
چهل حدیث در فضیلت صلوات

 

پیوندهای روزانه
باران آیه
زندگی من
دمی با شعر نو
sasha
the lonest girl
کبوترانه پریدید
بهشت روی زمین
تفکر ناب2
فیلسوف نما
محکوم به زندگی
گاه نوشت های بی نقاب
تفکر ناب
داستان‌های فانتزی
دختر و پسر
دبیر ریاضی
چشم هنر
داستان+اونجوری=داستان اونجوری
بدون شرح
صفركيلومترها
با هادی زمان خود نجات پیداکنید

 

مطالب اخیر
شعر
سلام بر محرم
السلام علیک یا اباعبدالله
دلتنگ
راضی باش
یه وقتایی...
جبران خلیل جبران
جبران خلیل جبران
نكاتي در مورد آلرژي فصلي
راههای مبارزه با استرس
 

Weblog Theme By PayamBlog